Peeling kwasem migdałowym

2

SIERPIEŃ, 2016

Styl życia
Peeling
Kwas migdałkowy

Jako jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów) kwas migdałowy pomaga wyrównać koloryt skóry i pobudzić jej regenerację. Jest on silniejszy od glikolowego, co wcale nie oznacza, że podrażnia cerę czy powoduje powstawanie zaczerwienień. Dzięki strukturze opartej na większych cząsteczkach wolniej wnika w skórę, co z kolei czyni go delikatniejszym.

Peeling kwasem migdałowym najczęściej stosowany jest w celu rozjaśnienia skóry. Wpływa on przede wszystkim na warstwę rogową skóry, rozluźniając połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. Peelingu kwasem migdałowym stanowi również doskonałe przygotowanie do kolejnych zbiegów, ponieważ odsłonięte młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki.

Kwas migdałowy, jak wiele innych produktów używanych w kosmetyce, to również popularny składnik dań kulinarnych!

W gabinetach kosmetycznych często można spotkać połączenie kwasu migdałowego z pirogronowym o działaniu antybakteryjnym oraz z mikrodermabrazją, czyli ścieraniem kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Peeling kwasem migdałowym adresowany jest zwłaszcza do osób ze skórą wrażliwą, naczynkową, mieszaną i trądzikową, ale świetnie sprawdzić się również przy pielęgnacji cery dojrzałej. Zabieg ten może zarówno zmniejszyć łojotok, ale także napiąć i nawilżyć skórę. Dodatkowo likwidacja płytkich przebarwień (po zmianach trądzikowych lub opalaniu) możliwa jest do przeprowadzenia właśnie przy pomocy kwasu migdałowego.

Pierwsze efekty peelingu zauważalne są już po pierwszym zabiegu.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Zaleca się przeprowadzenie sześciu zabiegów z tygodniową przerwą między każdym kolejnym dla uzyskania najlepszych efektów. Całą kurację powinno się powtórzyć  dwa razy w roku. Należy jednak pamiętać, by w trakcie trwania leczenia i dwa/ trzy tygodnie po jego ukończeniu nie opalać się, zrezygnować z korzystania z usług solarium i ochraniać skórę kremem z filtrem minimalnie 25 SPF. Cena pojedynczego zabiegu oscyluje przeważnie w przedziale 80-100 zł. Natomiast przy wykupieniu całego pakietu kuracji, koszt sesji to około około 20 zł.