Peeling kawitacyjny

4

SIERPIEŃ, 2016

Kosmetyka
Peeling

Kawitacja to gwałtowne przejście z fazy ciekłej w fazę gazową. Jej zjawisko wykorzystywane jest w dziedzinie dermokosmetyki. Peeling kawitacyjny pozwala na oczyszczenie skóry, jej rozjaśnienie, ujędrnienie (mikro-masaż), usunięcie martwych komórek i zaskórników, a także na wyleczenie trądziku.

Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe, które w kontakcie z wilgotną skórą powodują kawitację. Gdy powstaną mikroskopijne pęcherzyki wodne wypełnione rozrzedzonym gazem, należy skierować na nie fale ultradźwiękowe, by za pomocą drgań spowodować ich pęknięcie. Ten pozornie skomplikowany proces pozwala na rozbicie martwych komórek i odsłonięcie młodszej warstwy skóry pozbawionej nadmiaru łoju, bakterii i toksycznych substancji.

Ten rodzaj peelingu stosowany jest najczęściej w czasie masażu

Peeling kawitacyjny poleca się szczególnie osobom ze skórą skłonną do przetłuszczania się, trądziku, tworzenia się zaskórników i rozszerzania się porów. Również po wakacjach, gdy skóra jest zmęczona słońcem, peeling kawitacyjny pozwala na jej regenerację. Głownie cera bardzo wrażliwa, delikatna, skłonna do podrażnień i posiadająca rozszerzone naczyńka jest adresatem peelingu kawitacyjnego. Jeżeli jednak mamy do czynienia z ostrym stanem zapalnym, ciążą, metalowymi implantami w ciele, takimi jak rozrusznik serca, zakrzepowym zapaleniem żył, czy chorobą nowotworową, powinno się zrezygnować z wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego. Nie zaleca się jego stosowania również w miejscach występowania lekkiego krwawienia czy łuszczycy.

Ten rodzaj peelingu stanowi alternatywę dla tradycyjnego oczyszczania twarzy przy pomocy rąk.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Wybierany jest on często ze względu na swoje bezpieczeństwo, brak efektów ubocznych i uniwersalność (odpowiedni dla każdego rodzaju skóry). Jednocześnie charakteryzuje go to, że nie powoduje bólu i pozwala na przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów, ponieważ umożliwia skuteczniejsze wchłanianie się preparatów kosmetycznych. Natomiast w wyniku poprawy krążenia komórki są pobudzone i odnawiają się naturalnie.