Peeling gommage
5
SIERPIEŃ, 2016
Styl życia
Peeling
Gommage
Peeling gommage to jeden z rodzajów peelingów enzymatycznych. Jego obca nazwa wywodzi się z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza gumę, co stanowi dowód poglądu, że działa on jak gumka ścierającą. Zamiast cząsteczek ścierających skórę peeling ten wykorzystuje odpowiednio dobrane enzymy, które łagodnie złuszczają skórę.
Preparaty do peelingu gommage zawierają najczęściej wyciągi z owoców, między innymi fig, papai, a także ananasa, zawierające związki chemiczne takie jak pepsyna, trepsyna, pankreatyna i enzymy lipolityczne, które usuwają nadmiar łoju i płytek rogowych. Niekiedy wykorzystuje się też do produkcji kosmetyków do tego rodzaju peelingów bardzo drobno zmielone zboża. Konsystencja tych preparatów powinna ponadto być bardziej kremowa i gęsta niż zwykłych peelingów.

Kamień mydlany Pierre de Plaisir idealnie nadaje się do zastosowania w peelingu skóry w warunkach domowych!
Peeling gommage adresowany jest do osób ze skórą wiotką, szorstką i pozbawioną kolorów. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery delikatnej, naczynkowej, skłonnej do podrażnień i powstawania rumienia, ponieważ doskonale nawilża skórę, ma działanie kojące i redukujące napięcie.
Peeling gommage można wykonywać w gabinecie kosmetycznym (jego cena oscyluje wtedy w granicach 30-50 zł), jak również w warunkach domowych.
W przypadku skóry wrażliwej zabieg stosowany jest często jako wstęp do kolejnych zabiegów pielęgnacyjno-odżywczych. Jeśli używa się peelingu w domu, powinno się nałożyć kosmetyk na skórę i poczekać kilka minut do jego wyschnięcia. Następnie wykonać delikatny masaż palcami, w czasie którego widać rolowanie i ścieranie się kosmetyku. W celu zwiększenia rezultatów można opcjonalnie zaopatrzyć się w specjalną rękawiczkę peelingującą, której struktura materiału nie drapie i nie podrażnia skóry oraz szybko wysycha, dzięki czemu starcza na dłużej.
Do głównych efektów peelingu gommage zalicza się wygładzenie skóry, jej rozjaśnienie w wyniku dotlenienia i nawilżenie. Zabieg ten umożliwia jednocześnie oczyszczenie skóry z nadmiaru toksyn i obumarłych komórek starego naskórka, a także jej regenerację.