Peeling chemiczny

8

SIERPIEŃ, 2016

Styl życia
Peeling
Trądzik

Jego moc uwarunkowana jest poprzez stężenie składników aktywnych, których im jest ich więcej, tym peeling staje się skuteczniejszy. Jednak wprost proporcjonalnie wzrasta ryzyko podrażnienia skóry.

Jeden z popularniejszych obecnie rodzajów peelingu stanowi peeling chemiczny. Wykorzystuje się go jako dopełnienie wielu innych zbiegów z zakresu dermokosmetyki, między innymi mikrodermabrazji (ścieranie kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków), mezoterapii (miejscowe i niechirurgiczne dostarczenie substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej, stosowane w dermatologii i medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki), czy wypełnienia skórnego. Słynie on ze swojej znikomej inwazyjności oraz skuteczności, mianowicie pozostawia on skórę zdrową i mniej podatną na oznaki starzenia.

Tradycyjny peeling i kosmetyka mają alternatywę w postaci peelingu chemicznego!

Jego moc uwarunkowana jest poprzez stężenie składników aktywnych, których im jest ich więcej, tym peeling staje się skuteczniejszy. Jednak wprost proporcjonalnie wzrasta ryzyko podrażnienia skóry.

Rozróżnia się trzy rodzaje peelingu chemicznego.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Pierwszy to powierzchniowy, który pozwala na pozbycie się jedynie warstwy rogowej oraz naskórka. Natomiast średnio głęboki dociera również do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Najdalej, bo aż do środkowej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, można dotrzeć za pomocą peelingu głębokiego.

Ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność peelingu chemicznego jest jego pH. Jeżeli ilość wolnego kwasu równoważy zwartość soli, mamy do czynienia z preparatem idealnym. W miarę wzrastania poziomu pH stopień złuszczania maleje i odwrotnie.

Peeling chemiczny może mieć konsystencję żelu lub roztworu alkoholowego. Ten pierwszy charakteryzuje się powolną penetracją, w związku z czym mniej podrażnia skórę. Głębokość peelingu uzależniona jest od czasu trwania kontaktu ze skórą. Po zakończeniu zabiegu należy zmyć żel w celu neutralizacji. Natomiast roztwór alkoholowy po nałożeniu na skórę powinien zostać pozostawiony aż do wyschnięcia, czyli około trzech minut. Jego głębokość zależy od ilości zastosowanego preparatu, jednak poprzez nacisk można zwiększyć jego penetrację.