Oczyszczanie pilingiem

29

LIPCA, 2016

Peeling
Piling

Podstawowym działaniem każdego pilingu jest złuszczanie martwego naskórka, a zatem odsłonięcie młodych komórek, pobudzenie skóry do regeneracji, odmłodzenie jej i ogólne poprawienie wyglądu. Wszystkie te rezultaty można ogólnie nazwać oczyszczaniem. Jaki piling wybrać do oczyszczania?

Istnieje wiele rodzajów pilingu, które okażą się skuteczne przy oczyszczaniu skóry. Przyjrzyjmy się jednak bliżej kilku z nich.

Podstawową funkcją pilingu jest oczywiście oczyszczenie skóry

Kwas pirogronowy dla cery trądzikowej

Trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry przy policytemii, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, a nawet keratoza trądzikowa – wszystkie te problemy rozwiązuje oczyszczenie skóry pilingiem z kwasem pirogronowym. Substancję tę znaleźć można na przykład w jabłkach. Działanie kwasu pirogronowego opiera się mianowicie na regulacji wydzielania sebum, syntezie kolagenu, a także działaniu antybakteryjnym.

Piling może wpływać na nawet trzy poziomy skóry: na naskórek, mieszek włosowy oraz skórę właściwą.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Delikatny piling migdałowy

Piling kwasem migdałowym najczęściej stosowany jest w celu rozjaśnienia skóry poprzez jej oczyszczenie. Wpływa on przede wszystkim na warstwę rogową skóry, rozluźniając połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. Piling kwasem migdałowym stanowi również doskonałe przygotowanie do kolejnych zbiegów, ponieważ odsłonięte młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki.

Alternatywny piling kawitacyjny

Piling kawitacyjny adresowany jest do osób ze skórą skłonną do przetłuszczania się, trądziku, tworzenia się zaskórników i rozszerzania się porów. Również po wakacjach, gdy skóra jest zmęczona słońcem, piling ten pozwala na jej regenerację. Jest on idealny dla cery bardzo wrażliwej, delikatnej, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczyńka. Ten rodzaj pilingu stanowi alternatywę dla tradycyjnego oczyszczania twarzy przy pomocy rąk. Wybierany jest on często ze względu na swoje bezpieczeństwo i brak efektów ubocznych. Jednocześnie charakteryzuje go to, że nie powoduje bólu i pozwala na przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów, ponieważ umożliwia skuteczniejsze wchłanianie się preparatów kosmetycznych. Natomiast w wyniku poprawy krążenia komórki są pobudzone i odnawiają się naturalnie.