Mydło z peelingiem

17

SIERPIEŃ, 2016

Peeling
Mydło

W dzisiejszej dobie zmian nie każdy może sobie pozwolić na luksus spędzania dłuższego czasu na pielęgnacji ciała. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków pozwalających na łączenie kilku zabiegów – balsam pod prysznic czy szampon z odżywką dwa w jednym.

Kolejny przykład stanowi właśnie mydło z peelingiem, które umożliwia delikatne złuszczanie naskórka podczas codziennej kąpieli.

Kamienie mydlane Pierre de Plaisir to idealny przykład połączenia peelingu z mydłem

Czym jest?

Wygląda jak zwykle mydło i faktycznie nim jest. Ma dokładnie takie same właściwości i skład jak inne preparaty tego typu. Jednak różnica polega na dodatku substancji ścierającej. W przypadku kosmetyków dostępnych na rynku drobinki usuwające martwy naskórek są przeważnie sztuczne i rozpuszczają się w kontakcie z wodą i ciepłem powstałym w wyniku pocierania. Można jednak pokusić się o przygotowanie własnego mydła z peelingiem.

Jak przygotować naturalne mydło?

Zanim zabierzemy się za produkcję mydła z peelingiem, możemy spróbować stworzyć naturalny kosmetyk, który będzie stanowił idealną bazę do późniejszej pracy. Na początku należy zadbać o bezpieczeństwo i higienę. Stąd niezbędnymi elementami stroju powinny być gumowe rękawice, okulary ochronne, fartuch lub ubranie, które może się zniszczyć. Ponadto potrzebny okaże się ręcznik, waga kuchenna, szklany dzbanek lub słoik do rozdrabniania wodorotlenku, miarka, blender lub drewniana łyżka, termometr kuchenny oraz garnek ze stali nierdzewnej.

Jako foremka posłużyć może czysty dwulitrowy karton po napoju lub silikonowy czy drewniany pojemnik.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Najpierw przygotowuje się fazę ługową – 127g NaOH wsypuje się do 380ml wody, nieustannie mieszając. Potem podgrzewa się co najmniej litr wytłoków z oliwek (faza olejowa). Kiedy obie części osiągną temperaturę 40 stopni Celsjusza, powoli wlewa się ług do oleju przy jednoczesnym mieszaniu preparatu. Następnie należy zblendować całość i wlać do formy. Na koniec wystarczy przykryć produkt ręcznikiem i po 24 h nasze mydło jest gotowe.

Domowe mydło peelingujące

Na początek potrzebne jest nam zwykle mydło. Można je przygotować samodzielnie zgodnie z powyższym przepisem lub wykorzystać gotowe. Należy je zetrzeć, umieścić w kąpieli wodnej, aby się rozpuściło i rozcieńczyć. Następnie warto dodać olej o właściwościach antybakteryjnych (np. monoi), opcjonalnie kakao lub cynamon dla aromatu i koloru. Jako substancja peelingująca najlepiej sprawdzi się zmielona kawa, której na jedną kostkę mydła wystarczą trzy łyżki. Po czterech dniach mydło powinno już wyschnąć i nadawać się do użytku. Gotowe!

Co zatem wybrać?

Wszystko zależy od problemu, z jakim się zmagamy. Cosmelan ma konkretne przeznaczenie i jest jednym z najskuteczniejszych typów pielęgnacji przeznaczonych do redukcji przebarwień. Piling jest natomiast tańszy, przystępniejszy i można go skomponować tak, aby zadziałał na szeroką gamę problemów.