Nowa metoda pilingu

30

LIPCA, 2016

Peeling

Połączenie kwasu salicylowego, mlekowego i rezorcyny pozwoliło na otrzymanie roztworu alkoholowego nazywanego powszechnie płynem Jessnera.

Umożliwia on usunięcie zmian trądzikowych, złuszczanie nadmiaru zrogowaciałego naskórka i regenerację skóry. Słynie również ze swojej uniwersalności, nadaje się bowiem do wszystkich rodzajów cery. Usuwa także plamy starcze, zmarszczki mimiczne, przebarwienia i przeciwdziała łojotokowi.

Czego to naukowcy nie wymyślą, byśmy mogły być piękniejsze!

Piling najdelikatniejszych części ciała

Piling płynem Jessnera najczęściej wykonuje się na takich obszarach ciała jak szyja, dekolt, twarz, dłonie oraz plecy. Prawidłowe jego stosowanie powinno skutkować rozjaśnieniem skóry, jej odmłodzeniem, poprawieniem faktury, wygładzeniem i poprawą kolorytu. W zależności od problemu i wieku pacjenta zaniknąć mogą zmarszczki lub trądzik.

Przebieg pilingu płynem Jessnera

Zazwyczaj zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry przy pomocy wacika nasączonego alkoholem. Później nakładamy jest roztwór Jessnera. Używa się w tym celu specjalnego aplikatora. Po maksymalnie dwóch minutach usuwa się płyn. Piling może przyjąć formę intensywną bądź delikatną w zależności od liczby nałożonych warstw preparatu.

Zwykle stosuje się od jednej do trzech porcji płynu co pięć minut. Aby uzyskać najlepsze efekty zabieg należy powtórzyć trzykrotnie w miesięcznych odstępach.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Zalety płynu Jessnera

Płyn Jessnera charakteryzuje niska toksyczność i trwałość działania nawet po wyjściu pacjenta z gabinetu. Początkowo zaobserwować można, źe skóra ciemnieje, a naskórek podnosi się i złuszcza. Czwartego dnia po zabiegu proces ten kończy się.

Koszt zabiegu i dodatkowe wskazówki

Peeling Jessnera kosztuje przeważnie od 50 do 150 zł w zależności od cennika wybranego gabinetu kosmetycznego. Dwa tygodnie przed podjęciem kuracji nie wolno stosować preparatów zawierających retinoidy (Retin A). Natomiast po zabiegu zakazane jest przyspieszanie procesu złuszczania naskórka na przykład gąbką ścierającą. Lepiej poczekać aż wszystko zajdzie samoistnie. Nie powinno się również wykonywać peelingu Jessnera w warunkach domowych.