Naturalne oczyszczanie skóry

18

SIERPIEŃ, 2016

Skóra
Peeling

Oczyszczanie skóry to podstawowy element pielęgnacji każdego rodzaju cery, od którego powinno się rozpoczynać wszystkie inne zabiegi.

Istnieje wiele sposobów na skuteczne usunięcie nadmiaru sebum, odblokowanie porów i pozostawienie skóry zrewitalizowanej oraz w pełni gotowej na przyjmowanie substancji odżywczych z preparatów odbudowujących. Warto zatem zadbać o naturalność składników używanych w celu oczyszczenia twarzy.

Istnieją naturalne metody, by dbać o naszą skórę!

Naturalny peeling pumeksem

Pumeks to skała magmowa, którą tworzy porowate szkliwo wulkaniczne powstałe z ponadprzeciętnie gazującej lawy. Zawiera kwarc, plagioklaz i biotyt. Powstaje, jeżeli skala wystygła zbyt szybko, aby zaszedł proces krystalizacji. Podczas tego zjawiska powstaje para, zmienia ona masę w gorącą pianę, która następnie konsoliduje do stałej postaci wulkanicznego pumeksu. Aby uczynić pielęgnację pumeksem skuteczną, należy ułatwić skórze regenerację poprzez odpowiednie jej nawilżenie. Można wykorzystać w tym celu na przykład oliwę z oliwek czy silnie natłuszczające kremy.

Po użyciu pumeksu należy przepłukać go bieżącą wodą. Raz w miesiącu zaleca się pozostawienie go na całą noc w pojemniku z solanką.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Oczyszczająca moc migdałów

Jako jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów) kwas migdałowy pomaga wyrównać koloryt skóry i pobudzić jej regenerację. Jest on silniejszy od glikolowego, co wcale nie oznacza, że podrażnia cerę czy powoduje powstawanie zaczerwień. Dzięki strukturze opartej na większych cząsteczkach wolniej wnika w skórę, co z kolei czyni go delikatniejszym. Peeling kwasem migdałowym najczęściej stosowany jest w celu rozjaśnienia skóry. Stanowi on również doskonałe przygotowanie do kolejnych zbiegów, ponieważ odsłonięte młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki.

Domowe oczyszczanie

Również w warunkach domowych można z łatwością przygotować cudownie działający preparat oczyszczający twarz. W tym celu wystarczy połączyć cukier czy kawę z oliwą z oliwek lub mlekiem kokosowym. Także zaparzenie wywaru z ziół i kilkuminutowe trzymanie twarzy nad nim powinno skutecznie odblokować pory i usunąć nadmiar sebum.