Dobry piling na trądzik

15

SIERPIEŃ, 2016

Peeling
Trądzik
Piling

Trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry przy policytemii, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, a nawet keratoza trądzikowa – wszystkie te problemy można rozwiązać przy pomocy jednego typu zabiegu!

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Wszystko za sprawą magicznego pilingu z użyciem kwasu pirogronowego.

Trądzik to powszechny problem – dobrze, że w ostatnich latach jesteśmy coraz bardziej świadome, jak z nim walczyć

Czym jest kwas pirogronowy?

Ta cudotwórcza substancja to alfa-ketonokwas, bardzo podobny w swojej strukturze do kwasu mlekowego. Można ją znaleźć na przykład w jabłkach czy sfermentowanych owocach. Jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry i może być stosowana do pielęgnacji całego ciała.

Jedynymi przeciwwskazaniami są infekcje skórne takie jak opryszczki, zapalenie tkanki łącznej, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie oraz zaburzenia psychiczne.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Rodzaje zabiegów kwasem pirogronowym

Istnieją cztery rodzaje pilingu z wykorzystaniem kwasu pirogronowego, a wyboru pomiędzy nimi dokonuje się na podstawie zaawansowania i typu problemów, z jakimi się zmagamy. Najłagodniejszy ma stężenie 40% i stosowany jest w przypadku zaczerwienienia skóry lub zapalenia łojotokowego. Piling o takim samym stężeniu kwasu, ale silniejszy (strong), pozwala na zwalczenie trądziku w fazie aktywnej oraz zredukowanie silnych przebarwień skóry. Najsilniejsze preparaty zawierają do 60% kwasu pirogronowego i używane są do zapobiegania foto starzeniu się skóry, usuwania blizn potrądzikowych, niwelowania przebarwień i zmarszczek powierzchniowych.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pilingiem skóra jest najpierw starannie oczyszczana, potem nakłada się na nią preparat i po upływie pięciu minut neutralizuje się kwas. Jeśli przez dwa/trzy dni po wykonaniu całej procedury naskórek złuszcza się, otrzymaliśmy pożądany efekt. Działanie kwasu pirogronowego opiera się bowiem na regulacji wydzielania sebum, syntezie kolagenu, a także działaniu antybakteryjnym. Piling może wpływać na nawet trzy poziomy skóry: na naskórek, mieszek włosowy oraz skórę właściwą.