Dobry piling – jak go przygotować?

14

SIERPIEŃ, 2016

Peeling
Piling

Piling to złuszczanie naskórka. Można rozróżnić wiele jego rodzajów ze względu na rodzaj wykorzystywanej substancji czy urządzenia, między innymi chemiczny, mechaniczny, enzymatyczny itd.

Dobry peeling to pojęcie bardzo ogólne. Wszystko zależy bowiem od problemu, z jakim się zmagamy. Inny zabieg poleci się do zwalczania celulitu, a inny do usunięcia trądziku.

Dobrze dobrany piling daje nam gwarancję zadbanej i pięknej skóry

Antycellulitowy piling kawowy

Piling kawowy pobudza mikrokrążenie krwi, dotlenia komórki skóry, co powoduje uaktywnienie odnowy komórkowej i wydalania toksyn. Działa więc rewitalizująco i regenerująco, ale również wspomaga rozpad i wydalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego właśnie znany jest jako produkt antycellulitowy, modelujący i wyszczuplający sylwetkę. Przeciwwskazania stanowią jednak niewydolność układu żylnego, ciąża oraz nadwrażliwość na kofeinę.

Piling kawowy jest na tyle prosty do sporządzenia, że przygotowuje się go nawet w domu. Potrzebne są jedynie fusy ze zmielonej, sparzonej kawy, oliwa z oliwek lub olej kokosowy i oliwka dla dzieci.

Opcjonalnie dodaje się skórkę pomarańczy (jeżeli chcemy zniwelować aromat kawy) i cynamon.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Piling cukrowy

Ten rodzaj pilingu charakteryzuje przede wszystkim uniwersalność (odpowiedni dla każdego rodzaju skóry) oraz przystępność cenowa. Oprócz tradycyjnego działania pilingu, jakim jest złuszczanie martwego naskórka powodujące poprawę kolorytu i jędrności skóry, cukier w kontakcie z ciepłem ciała rozpuszcza się podczas masowania i dzięki temu doskonale ją natłuszcza. Aby uzyskać najlepsze efekty, powinno się stosować ten zabieg co najmniej raz na tydzień. Po wmasowaniu preparatu można również pozostawić jego pozostałości na skórze na około 15 minut, aby umożliwić składnikom aktywnym lepsze wchłonięcie.

Piling płynem Jessnera

Płyn Jessnera to połączenie kwasu salicylowego, mlekowego i rezorcyny. Umożliwia on usunięcie zmian trądzikowych, złuszczanie nadmiaru zrogowaciałego naskórka i regenerację skóry. Słynie również ze swojej uniwersalności, nadaje się bowiem do wszystkich rodzajów cery. Usuwa także plamy starcze, zmarszczki mimiczne, przebarwienia i przeciwdziała łojotokowi.