Dobry peeling do cery trądzikowej

9

SIERPIEŃ, 2016

Styl życia
Peeling
Trądzik

Wchodzenie w okres dojrzewania niesie ze sobą wiele zmian i problemów. Zmiany hormonalne, kształtowanie się sylwetki i pierwsze problemy ze skórą. Te ostatnie spowodowane są nadprodukcją sebum, charakterystycznym dla cery trądzikowej. Jednak problem ten nie dotyczy jedynie nastolatków, często doskwiera również dojrzałym hormonalnie osobom w wieku 20-30 lat.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów radzenia sobie z problemami cery trądzikowej jest zastosowanie odpowiedniego peelingu. Definitywnie odradza się preparaty wysuszające i podrażniające, ponieważ skóra w reakcji obronnej wyprodukuje jeszcze więcej sebum. Byłoby to więc błędne koło, a nie dotarcie do sedna problemu.

Nie musisz chować twarzy pod maską!

Peeling do cery trądzikowej powinien zatem usunąć martwe komórki, nadmierną ilość sebum i odblokowywać pory, których zatkanie skutkuje pojawieniem się zaskórników i pryszczy. Odpowiedni preparat do przeprowadzenia omawianego zabiegu można przygotować w domu. Najlepiej byłoby, gdyby zawierał on cukier, dlatego że złuszczające ziarenka soli mogą podrażnić cerę. Zabieg należy wykonywać powolnymi, okrężnymi ruchami. Warto dodać nawilżający olejek migdałowy, ekstrakt z zielonej herbaty lub awokado dla odżywienia skóry. Składniki te można stosować zamiennie z oliwą z oliwek, płynem aloesowym czy płatkami owsianymi.

Jedynym przeciwwskazaniem do używania peelingu do cery trądzikowej jest występowanie licznych zmian ropnych.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Wtedy zabieg może przyczynić się do przeniesienia się problemu na zdrowe partie skóry. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zwrócenie się o pomoc do dermatologa lub kosmetyczki. Również zaognienie wyprysków lub silny stan zapalny wskazują na nieodpowiedni dobór składników peelingu i konieczność wprowadzenia zmian.

Jeśli chodzi o ofertę gabinetów kosmetycznych, wysoką skutecznością w leczeniu problemów cery trądzikowej charakteryzuje się mikrodermabrazja, czyli ścieranie kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków.