Cosmelan czy piling – co wybrać?

10

SIERPIEŃ, 2016

Peeling
Cosmelan

Każda kobieta pragnie czuć się atrakcyjna i piękna. Jednak wraz z upływem lat pojawiają się nowe problemy – najpierw trądzik, potem zmarszczki, przebarwienia, cellulit. Aby przywrócić cerze nieskazitelny wygląd, korzysta się z najróżniejszych metod pielęgnacji.

Wybór może być trudny, dlatego poniżej przyjrzymy się dokładniej dwóm zabiegom: cosmelanowi i pilingowi.

Piękna skóra to często efekt zabiegu cosmelan

Co to jest cosmelan i dla kogo?

Cosmelan to rodzaj terapii skierowany przede wszystkim do cery tłustej i mieszanej. Może go wykonywać tylko lekarz, nie wolno podejmować samodzielnych prób. Preparat cosmelan zawiera czynniki aktywne takie jak kwas kojowy, figowy, arbutynę, palmitynian retinolu i kwas askorbowy.

Do zabiegu wykorzystuje się ponadto roztwór odtłuszczający, maskę w kremie, krem depigmentacyjny i łagodzący. Pierwszy etap procedury stanowi oczyszczenie i odtłuszczenie skóry przez lekarza oraz nałożenie maski. Po kilku godzinach (w zależności od fototypu skóry) pacjent zmywa preparat w domu. Następnie, przez około miesiąc, należy stosować krem depigmentacyjny i łagodzący. Zabieg jest bezbolesny, jednak na początku skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, a naskórek silnie się złuszcza.

Cosmelan stosuje się w celu likwidacji przebarwień pochodzenia hormonalnego, stymulacji odnowy kolagenu, rozjaśnienia, wygładzenia i odmłodzenia cery.

Dodaj nas do swoich kręgów!

Co to jest piling i dla kogo?

Piling to preparat zawierający substancję ścierającą i nawilżającą. W przeciwieństwie do cosmelanu, można przygotować go w domu i w zależności od substancji aktywnych może mieć przeróżne działanie. Każdy piling natomiast powoduje złuszczanie naskórka, pobudza skórę do regeneracji, co przyczynia się do jej rozświetlania, wygładzenia i odmłodzenia. Pilingi często stosuje się w celu redukcji cellulitu, eliminacji trądziku, a nawet likwidacji przebarwień (tak jak cosmelan).

Co zatem wybrać?

Wszystko zależy od problemu, z jakim się zmagamy. Cosmelan ma konkretne przeznaczenie i jest jednym z najskuteczniejszych typów pielęgnacji przeznaczonych do redukcji przebarwień. Piling jest natomiast tańszy, przystępniejszy i można go skomponować tak, aby zadziałał na szeroką gamę problemów.