Co to jest piling?
12
SIERPIEŃ, 2016
Piling
Nieodzownym elementem pielęgnacji każdego rodzaju cery powinno być złuszczanie martwego naskórka. Takie działanie pomaga pobudzić skórę do regeneracji, poprawić jej koloryt, a nawet spowolnić starzenie. Do osiągnięcia powyższych rezultatów można wykorzystać złuszczające działanie pilingu, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza obdzieranie.
Ale spokojnie, nikt nikogo nie będzie obdzierał ze skóry! Chodzi tylko o zlikwidowanie obumarłych komórek, a zatem odsłonięcie tych młodych i świeżych.

Piling, czy też peeling to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych
Jak przygotować piling?
Piling złuszczający można z łatwością przygotować w domu. Zawsze należy skomponować go z substancji ścierającej i nawilżającej, ponieważ skorzystanie tylko z pierwszej spowoduje wywołanie reakcji obronnej skóry – jej stwardnienie i przetłuszczenie. Właśnie na tym bardzo często polega błąd osób z cerą tłustą i trądzikową. Zbyt agresywne zwalczanie problemu tylko go pogłębia.
Jednym ze sposobów przygotowania dobrego pilingu złuszczającego jest skomponowanie go z soku z połowy pomarańczy i czterech łyżek mąki kukurydzianej. Proporcje można oczywiście zmienić w zależności od potrzeb. Warto dodać na przykład mleczko kokosowe albo trochę oliwy z oliwek dla odżywienia skóry. Można też przygotować preparat na bazie cukru lub kawy i połączyć go z oliwką dla dzieci.
W zależności od upodobań świetnie sprawdza się dodatek cynamonu, który oprócz pięknego zapachu posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.
Piling do pielęgnacji twarzy i całego ciała
Powyższe pilingi idealnie sprawdzą się do pielęgnacji całego ciała. Natomiast preparat skierowany konkretnie do potrzeb twarzy można przygotować używając gałki muszkatołowej. Wystarczy pół łyżeczki tego składnika i łyżka pełnego mleka. Pilingu tego nie powinno się stosować jednak częściej niż raz w tygodniu, a po zabiegu konieczne jest nałożenie kremu nawilżającego.
Alternatywne składniki pilingu
Można oczywiście wykorzystać ananasa i inne owoce, by przygotować wspaniały piling enzymatyczny. Ważne jest jednak by pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry po zabiegu i rozsądku przy ustalaniu proporcji (nie za dużo substancji ścierającej!), a pielęgnacja stanie się przyjemna i skuteczna.