Co to jest mezoterapia?
11
SIERPIEŃ, 2016
Mezoterapia
Na chwilę obecną w ofercie salonów kosmetycznych odnaleźć można liczne obco brzmiące i niewiele mówiące nazwy zabiegów. Jedną z nich jest właśnie mezoterapia.
Jej nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza „mesos” czyli pośrodkowy oraz „terapie” czyli leczenie. Wykonuje się ją głównie w celu zmniejszenia zmarszczek, nawilżenia i ujędrnienia skóry twarzy przy jednoczesnym poprawieniu jej napięcia i ogólnej kondycji. Często pacjenci poddają się zabiegowi również po to, aby wyleczyć cellulit, zlikwidować rozstępy i rozwiązać problem łysienia.

Zabieg wykonywany jest igłą, ale nie ma się czego bać – wcześniej kosmetyczka znieczuli dany obszar twarzy
Działanie mezoterapii
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej. W zależności od potrzeb pacjenta stosuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, witaminy, oligoelementy lub aminokwasy.
Już sam zastrzyk pobudza komórki do regeneracji, a dzięki wprowadzeniu substancji w głąb skóry stają się one w stu procentach aktywne.
Czy mezoterapia boli?
Niekiedy nowości kosmetyczne budzą niepokój, a strach przed nieznanym powstrzymuje od próbowania często fenomenalnych rozwiązań. Dlatego warto poświęcić chwilę na bliższe zapoznanie się z przebiegiem całej procedury. Pierwszą ważną informacją jest to, że mezoterapię wykonuje się za pomocą bardzo cienkiej igły. Właśnie dzięki takiej technice możliwe jest dostarczenie składników wcześniej sporządzonej mieszanki pod skórę. By uczynić zabieg bezbolesnym znieczula się dany obszar ciała specjalną maścią. Mezoterapia na całą twarz trwa około godziny.
Przeciwwskazania
Istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu i nie należy ich lekceważyć. Najważniejsze z nich to ciąża, cukrzyca, a nawet opryszczka. Tydzień przed mezoterapią należy zaprzestać stosowania aspiryny i innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent cierpi na szczególny problem skłonności do powstawania sińców, powinien na co najmniej kilka dni przed zabiegiem rozpocząć kurację kremem z witaminą K.